El. p. gkckultura@gmail.com | Tel: 8 5 2432 373
Grigiskes 100 Logo M w
49640328_2256842971001101_2858850182064242688_o
43595975_1263875730418675_386936412605251584_o
39306182_1228802460592669_7126271378893832192_o
giedrutes
43447193_1263873910418857_5555375841862483968_o
previous arrow
next arrow

IKI GRIGIŠKIŲ MIESTO ŠIMTMEČIO ŠVENTĖS LIKO

Kultūrinių mainų festivalis „Gdanskas Vilniuje 2023“ – 25 metus trunkanti miestų draugystė

Susigiminiavusių Vilniaus ir Gdansko miestų draugystei šįmet 25-eri. Ta proga bičiulystę tarp miestų sutvirtinantis kultūrinių mainų festivalis „Gdanskas Vilniuje“ šįmet lenkų bei lietuvių kultūros ir meno atstovus Lietuvos sostinėje suburs pavasarį – gegužės 12–14 d. Vilniečiai turės galimybę aplankyti grupinę lenkų menininkų parodą, vyks folkloro ansamblių ir klasikinės muzikos koncertai bei išskirtinis susitikimas su Lenkijos Respublikos prezidentu, Nobelio taikos premijos laureatu Lech‘u Wałęsa.

1998 m. pasirašius miestų bendradarbiavimo sutartį, Vilniuje ir Gdanske sėkmingai vykstantys kultūros mainų festivaliai suburia ir apjungia daugybę skirtingų žmonių ir liudija, kad miestų draugystė metams bėgant tik stiprėja.

Festivalis „Gdanskas Vilniuje 2023“ vilniečius ir sostinės svečius praplėsti kultūrinį akiratį kvies gegužės 12–14 dienomis.

Gegužės 12 d. 15 val. Užupio meno inkubatoriaus galerijoje vyks lenkų menininkių parodos atidarymas, kur bus eksponuojami trys projektai, simbolizuojantys moterų pasaulėžiūros jungtį ir atspindintys Gdansko, Sopoto ir Gdynės – trimiesčio idėją.

Parodoje „Gdanskas Vilniuje“ bus pristatytas tapybos, giliaspaudės grafikos ir vitražo technika dirbančios ir atminties reiškinį tyrinėjančios vizualiųjų menų atstovės Sylwios Zdzichowskos grafikos kūrinių ciklas Atsiminti (autorės sumanymu pavadintas – Wzpomnieć). 

Su videoprojektu Iššaukiančios širdys I dalis (Defiant hearts vol 1) supažindins parodos atidaryme dalyvausianti lenkų kūrėja Katarzyna Swinarska, kuri užsiima tapyba, kuruoja parodas, rengia multimedijos instaliacijas ir kuria videoklipus, neretai virstančius videoperformansais.

Skaityti daugiau…

Teatro “Teatriukas” SPEKTAKLIS ISTORINE TEMA
“ŽALIA GYVA”

Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį kaimuose ir miestų apylinkėse žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti ” žalia gyva” ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!

Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą (daugiausia naudota G.Mareckaitės knygos „Anapus ir anapus Vilniaus vartų“ medžiaga), gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorija, tremties traukiniai, Baltijos kelias ir kt.). 

Tai – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti ir didžiuotis Lietuvos istorija, vystanti kritinį mąstymą, kūrybiškumą. O taip pat prasmingai pažymėti bendruomenėje vasario16, kovo 11, liepos 5 ar kitas tautines šventes, bei 700 metų Vilniaus paminėjimą!

Edukacinis spektaklis „Žalia gyva“ mobilus, pritaikytas vaidinimui įvairiose erdvėse. Spektaklio tikslas – pasiūlyti profesionalų teatro pasirodymą vaikams, šeimoms, kelti mintis apie savo šalies istoriją ir istorines aplinkybes, skatinti daugiakultūriškumo, tolerancijos, pozityvumo idėjas, siekti kritinio mąstymo įgūdžių, meno įvairovės sklaidos, bei jaustis istorijos kūrėjų dalimi (spektaklio metu žiūrovai įtraukiami į interaktyvų veiksmą – visi esame istorijos kūrėjai!).

 Spektaklis ŽALIA GYVA D.Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje pripažintas geriausiu 2016 m. spektakliu vaikams!

Režisierė Agnė Sunklodaitė, scenografė Giedrė Brazytė, kompozitorius Žilvinas Ramanauskas, aktoriai Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas.

Trukmė 50 min.

Tinkamas visai šeimai, mokyklose –  pradinukams, taip pat penktokams, bei vyresniems.

 

Gerbiamieji Vilniaus miesto savivaldybės klientai!

          Šį mėnesį atliekame apklausą dėl Klientų aptarnavimo skyriaus, Civilinės metrikacijos skyriaus, seniūnijų ir Savivaldybės jaunimo, sporto bei kultūros įstaigų veiklos skaidrumo.

         Siekiame, kad būtumėte patenkinti teikiamomis paslaugomis ir nuolat geriname jų kokybę. Jūsų nuomonė, ką galėtume daryti geriau, skaidriau, paprasčiau, mums labai svarbi. Maloniai prašome skirti kelias minutes ir atsakyti į kelis klausimus:

 Apklausos nuorodos:  https://forms.office.com/e/0K070c6b7c

Šalia judraus Vilnius – Kaunas kelio Neries ir Vokės upių apsuptyje įsikūrė

Grigiškių gyvenvietė, kuri gavo popieriaus fabriko įkūrėjo Grigo Kureco vardą, o 2023 metais jau švęs savo įkūrimo šimtmetį. Tai vienintelis Lietuvoje miestas, esantis kito miesto, būtent Vilniaus miesto sudėtyje.

2022 metų miesto eglės įžiebimo šventė tapo simboliniu tiltu į Grigiškių 100-metį. Visos Grigiškių miesto įstaigos kūrė jau šimtmečio kalėdinį miestelį, įvairias menines instaliacijas su šimtmečio simbolika.

Tad 2023-iuosiu metus, Grigiškių seniūnija, kultūros, ugdymo, švietimo, bendruomeninės, sporto, meno, muzikos, užimtumo įstaigos kviečia į šimtmečio renginius,  JAU įvyko laiškų akcija „700 laiškų Lietuvai“, kurios tikslas paskleisti žinią apie Grigiškių 100-metį ir Vilniaus 700 metų sukaktis visos Lietuvos žmonėms.

Ranka rašyti laiškai kviečia į 2023 metų liepos 6-ąją – kuliminacinį 100-mečio renginį, kurio metu vyks Grigiškių įstaigų ir kolektyvų koncertiniai pasirodymai-sveikinimai, veiks amatų mugė, edukacinės dirbtuvės, pramogos vaikams, Grigiškių šimtmečio gyventojų ir miesto svečių fotoateljė, pramoginis vakaro koncertas ir kitos veiklos. Be to, būtent liepos 6-ąją bus atidengta istorinė Grigiškių 100-mečiui skirta Freska. Kuri, tikime, atspindės, miesto istorijos kūrimosi istoriją. Taip pat nuo liepos 6-os prasidės ir interaktyvus maršrutas po Grigiškes! Mieste esančios jaukios „stotelės“ savo pasakojimais taps užburiančiu miesto traukos objektu,

skatinančiu išbandyti visą šimtmečio parodos maršrutą. Nuostabu tai, kad simboline pãroda po atviru dangumi taps pats miestas! Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Be šių didžiųjų iniciatyvų vyks ir įvairios kitos veiklos: šiuolaikinio šokio spektakliai, valstybinių švenčių minėjimai, istorinė šimtmečio eisena kovo 11-osios gatve, iškylos, naktišokiai, istorinės ekskursijos su gide 3-ios kartos grigiškiete Angelina Zaleckaite, veiks parodos, žygiai, gruodžio mėn. – iškilmingas padėkos vakaras grigiškiečiams bei įvairios kitos veiklos. Grigiškių miesto bendruomenės, biblioteka, seniūnija, seniūnaičiai, švietimo įstaigos ir organizacijos taip pat prisidės šimtmečio kūrimu ir rengs įvairius renginius Grigiškių mieste.

© 2019 Grigiskiukc.lt. Visos teisės saugomos